גיחה לחו"ל – דירת סוויטה בלב הצפון הישן בתל אביב

דירת שני חדרים קטנה באזור מבוקש במיוחד עברה הסבה והפכה לדירת בוטיק מודרנית בסגנון סוויטה עם ניחוחות של חו"ל בדיוק בתקופה שאנחנו הכי משתוקקים לחופשה מעבר לים. הדייר הוא רווק הייטקיסט שרצה לחזור לבית מחודש שירגיש כמו נופש מפנק בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מעבר לאווירת החופשה, הדייר העלה את הצורך שלו ביצירת חלל מרווח ופונקציונלי שבו יהנה מסלון עם מטבח וחלל פתוח, חדר שינה מרווח ושירותי אורחים עם כיור. לאחר שהבנו את הצרכים והשאיפות שלו יצאנו לפעולה מתוך מטרה לעצב עבורו בית מושלם בתפירה אישית ולפי הפרסונה שלו.

עוצבו מחדש סלון ומטבח מפנקים ומרווחים, כמו כן הוצבה טלוויזיה מרחפת על עמוד לטובת ניצול נכון של החלל והסתרת כבלים.

בכניסה לבית הצבנו מראת ברונזה וארונות המשמשים לאחסון ולתקשורת. בסמוך לארונות הוספנו ספריית בר מסתובבת על עמוד ומכילה בתוכה ספרי עיון ומשקאות חריפים בדומה לאווירה העיצובית בבתי מלון יוקרתיים.

עקרונות הריווח והחלל הנושם יושמו גם בחדר השינה שמשדר יוקרתיות עם טאץ' של סוויטה אמיתית על כל הסממנים הכי קטנים ומדויקים. חדר השינה מואר בחמימות וכולל חדר רחצה יוקרתי בעל חיפויים כהים מרשימים. ביציאה מהחדר יצרנו פינת עבודה נעימה ונוחה עבור המחשב, תוך ניצול חכם של החלל.

התאורה בדירה נבחרה בקפידה ויש לה חשיבות גדולה מאד בתכנון החלל. תפקידה של התאורה הוא להכניס חמימות לדירה באמצעות אלומות אור המפוזרות בכל רחבי הדירה.

הריהוט והנגרות בדירה כולה נבנו בהתאמה אישית, באיכות גבוהה ועם החומרים הטובים ביותר, ביניהם: שיש, חיפויי שיש, מתכת, עץ ואבן.

את הדירה מעטרים טפטים של חלונות מעוגלים, סימן ההיכר של ירון בן גרא, אשר יוצרים תחושת עומק ואשליה של חלל גדול יותר.

מעבר לעיצוב וסיגנון הדירה, התשתיות הם חלק מרכזי וקריטי בתכנון דירה הממוקמת בבניין ישן. הדירה עברה מהפך מקצה לקצה כאשר ביצענו תהליך מקיף הכולל חידוש של כל התשתיות ביניהם צנרת חדשה, חשמל חדש, יצירת קירות אטומים נגד רעשים ורטיבות .

איכות חיים היא חלק בלתי נפרד מתכנון הדירה ולכן הבית כולו הוא בית חכם ומתוכנן לכל פרט וכולל חלונות אקוסטיים שבולמים רעשי חוץ ומיזוג VRF מתקדם לנוחיות הדייר.

הלקוח בסופו של דבר זכה בדירה הרמונית ומאוזנת המעניקה תחושה של קלילות, ניקיון ומרחב.

הדירה העונה על כל הציפיות והשאיפות שלו וכמו כן נהנה מערך מוסף משמעותי שבו הדירה משביחה את הנכס הודות לשיפוצים הנרחבים והמקיפים שעברה.

תכנון ועיצוב פנים: ירון יפתח בן גרא

צילום סטילס: אופיר הראל

פרטים על הפרויקט

סוג מבנה: סוג מבנה: דירה בבניין שנבנה בשנות ה-70
גודל: 47 מ"ר 
דיירים: רווק הייטקיסט 
סוג הפרויקט: שיפוץ

איזה פריט בפרויקט הכי תפס לך את העין?